Błędy, których Należy Unikać w Trakcie Organizacji Wesela

Błędy, których Należy Unikać w Trakcie Organizacji Wesela
Błędy, których Należy Unikać w Trakcie Organizacji Wesela

Błędy, których Należy Unikać w Trakcie Organizacji Wesela : Każdy z nas chce, aby nasza uroczystość weselna i impreza do białego rana była idealna. Aby to osiągnąć musimy podejmować decyzje zgodnie z własnym przekonaniem, nie tracąc przy tym założonego podejścia. Należy również eliminować podstawowe błędy, które wiele par popełnia.

Zostaw w spokoju ten Internet

Wiemy, jak ważne są internetowe inspiracje. Dużo pomagają i są potrzebne bez wątpienia. Musimy jednak używać ich z umiarem. Pewne rozwiązania przykładowo dotyczące bukietu dla panny młodej to studnia inspiracji bez dna – w Internecie można znaleźć tysiące wersji, które nie pomogą i namieszają nam w głowie utrudniając ostateczną decyzję. Druga strona medalu to fakt, że sporo pomysłów zaprezentowanych w sieci wymagają dużego budżetu i pochodzą najczęściej z zagranicy. Może to spowodować sytuację, że nasza kwiaciarka nie będzie w stanie przygotować znalezionego przez nas bukietu, ponieważ zabraknie budżetu.

Sala kontra lista gości – co ustalić pierwsze?

Często para młoda, kiedy tylko otrzyma sygnał, że ich upatrzona sala weselna jest dostępna w terminie ślubu, to dokonuje rezerwacji i wpłaty zaliczki. W drugiej kolejności niestety zastanawiają się nad listą gości. To błąd. Może dojść do sytuacji, że zwyczajnie braknie miejsca 4-8 gości z bliskiej rodziny. Może być również sytuacja zupełnie odwrotna – sala w trakcie przyjęcia będzie świecić pustkami, ponieważ nasza rodzina i znajomi, przyjaciele zwyczajnie nie będą w stanie jej zapełnić. Dlatego pamiętajcie, że lista gości to pierwszy krok w Waszych przygotowaniach do przyjęcia weselnego.

Sprawdź listę gości dwa razy

Wiemy, że może to się wydawać niemożliwe. Wszelkie sprawy organizacyjne nas pochłaniają – przecież suknie ślubne same się nie sprawdzą. Może się jednak zdarzyć, że zwyczajnie kogoś pominiemy – ogromna wpadka. Ponadto to właśnie my jesteśmy gospodarzami, dlatego na nas spoczywa pełna odpowiedzialność za komfort gości. Każdy musi tego dnia poczuć się doceniony i mile widziany. Nie możemy ich traktować jako tło, które zobowiązane jest do wręczenia koperty i obecności na obiedzie.

Na pewno nie będzie padać

Warto być przygotowanym na plan „B” w przypadku wystąpienia ulewy. Polska pogoda płata figle niejednokrotnie. Nawet jeżeli termin waszego wesela wypada na słoneczny i gorący środek lata, to nie należy lekceważyć natury. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie i gościom sporej dawki nerwów.

Zdjęcia sią bardzo ważne

To będzie pamiątka na lata, dlatego tak bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego fotografa z zapasem doświadczeń i bogatym portfolio. Oszczędzanie na tym elemencie może przynieść katastrofalne skutki. To właśnie zdjęcia (poza wspomnieniami) będą elementem, który pomoże nam wrócić do tamtych dni. Jeżeli nie będą nam się podobać to ten niesmak będzie się ciągnął za nami przez wiele lat. Dlatego doświadczenie fotografa jest tutaj bardzo istotne – w trakcie ceremonii najważniejsze momenty trwają kilka sekund i osoba za obiektywem aparatu musi wykazać się 100% skutecznością. Dopiero wtedy po latach z przyjemnością będziemy podziwiać sukienki wieczorowe, które założyły nasze przyjaciółki na ten wyjątkowy wieczór.

Każde wesele przecież się zwraca

Koperty jakie otrzymacie od gości na prezent ślubny są swoistym zbawieniem. Natomiast przekonanie, że przyjęcie weselne powinno się zwrócić jest podejściem nietaktownym wobec rodziny i przyjaciół i naraża was na niepotrzebne źródło stresu. Dlatego postawcie na organizację wesela takiego, na jakie was po prostu stać. Dzięki temu każdy otrzymany prezent będzie miłą niespodzianką, a nie sytuacją wymagającą od nas przeliczania każdej rzeczy na złotówki.

 

 

 

Błędy, których Należy Unikać w Trakcie Organizacji Wesela