Twój Przewodnik Krok po Kroku, czyli Jak Zaplanować Idealne Wesele

Twój Przewodnik Krok po Kroku, czyli Jak Zaplanować Idealne Wesele
Twój Przewodnik Krok po Kroku, czyli Jak Zaplanować Idealne Wesele

Twój Przewodnik Krok po Kroku, czyli Jak Zaplanować Idealne Wesele : Podejmując się organizacji przyjęcia weselnego musisz przygotować się na długi i złożony proces. Warto wysłuchać wszelkie porady i wskazówki znajomych, którzy mają takie przyjęcie za sobą. Organizacja weselnego przedsięwzięcia jest o tyle trudna, że ciężko w tym konkretnym przypadku bazować na doświadczeniu.

Dodatkowo to przyjęcie łączy ze sobą dwie rodziny, co powoduje spotkanie się niejednokrotnie odmiennych preferencji, czy tradycji z czym przyjdzie się nam pogodzić. Najważniejsza sprawa: dobrze się przygotujmy i wcześniej uzbrajamy się w ogromny zapas cierpliwości – będzie dobrze!

Od czego zaczynamy? Ustalmy datę ślubu, rozważmy, czy będzie to ślub konkordatowy, a może tylko (co jest coraz bardziej popularne) cywilny. Ile gości chcemy zaprosić? Czy stawiamy na tradycyjne przyjęcie, a może nowoczesną imprezę? Następnie spotkajcie się z rodzicami i poruszcie najważniejsze kwestie – unikniecie w ten sposób wiele nieporozumień, jeżeli na wczesnym etapie jasno określicie kto i za co zapłaci oraz czym się zajmie. Dobra organizacja to priorytet, dlatego warto z rodzicami przygotować wstępną listę gości, która bezpośrednio wpływa na koszty lokalu weselnego. Dobry harmonogram spraw organizacyjnych dużo ułatwi, czyli z góry planujemy co i kiedy chcemy załatwić uwzględniając zapas czasowy.

W kolejnym kroku przechodzimy do znalezienia odpowiedniej lokalizacji, która będzie zgodna z naszym gustem oraz spełni nasze oczekiwania. Pamiętajmy, aby szybko zarezerwować lokal – bez tego nie ruszymy dalej. W popularnych miejscach bądź miesiącach terminy są dużo wcześniej rezerwowane. Dlatego polecamy podjęcie decyzji o miejscu przyjęcia dokonać najlepiej 1,5 roku przed ustaloną datą ślubu. Równolegle rezerwujemy termin w urzędzie lub kościele, aby nie dopuścić do sytuacji, że zwyczajnie ktoś nas wyprzedzi, pozbawiając nas wymarzonego terminu.

Skoro termin i miejsce przyjęcia weselnego już za nami, to przechodzimy do znalezienia idealnego zespołu weselnego, kamerzysty i fotografa. W tej kwestii warto liczyć na rekomendacje płynące od strony naszych znajomych, czy rodziny. Bez odpowiedniej muzyki i doświadczonego konferansjera przyjęcie będzie nudne – gdzieś przecież muszą się „wytańczyć” przepiękne sukienki koktajlowe. Bez dobrych zdjęć również ciężko będzie nam wracać do tego wyjątkowego dla nas dnia w przyszłości. W tym przypadku również ważny jest czas działania – w innym przypadku będziemy decydować się na podwykonawców, którzy mają wolny termin, bez względu na ich jakość, czy doświadczenie.

Istotnym elementem weselnej układanki jest oczywiście suknia ślubna, dekoracja kościoła i sali, garnitur Pana młodego. Bardzo często suknie ślubne narzucają dekorację całych imprez weselnych. To właśnie Panna Młoda jest najpiękniejszą i najważniejszą osobą tego wyjątkowego dnia.

Gdy jesteśmy już tak daleko, to warto wybrać odpowiednią papeterię pamiętając, że całość musi się ze sobą komponować. W pierwszej kolejności najważniejsze są zaproszenia. Dopiero kiedy goście potwierdzą swoją obecność przejdziemy do wymarzonych winietek, kart z menu na plakacie z mapą stołów i miejsc kończąc. Jeżeli w całym natłoku spraw nie wybraliście jeszcze swoich świadków, to moment wręczania zaproszenia jest idealną okazją do tego.

Na koniec warto zwrócić uwagę na logistykę całego wydarzenia: odpowiedni transport dla pary młodej i gości, jeżeli odległość od kościoła, czy urzędu stanu cywilnego jest duża. Noclegi dla przyjezdnych gości to kolejny element. Miłą niespodzianką dla wszystkich zaproszonych jest drobne podziękowanie za ich przybycie – drobny wyszukany smakołyk, lub pamiątka (np. pachnące własnoręcznie wykonane mydełko), które znajdzie swoje miejsce tuż obok winietki.

 

 

 

 

Twój Przewodnik Krok po Kroku, czyli Jak Zaplanować Idealne Wesele